Google Haritalar ‘a IOS kullanıcıları video ekleyebiliyor!

Geçtiğimiz yıl, Android kullanıcılarının Google Haritalar ‘da favori yerlerinin videolarını yüklemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik sunulmuştu. Ağustos 2018 itibari ile de artık IOS kullanıcıları da Google Haritalar ‘a video yükleme özelliğini kullanabilecekler!

Google Haritalar
Kaynak: www.localguidesconnect.com

Bu yeni özellik ile birlikte; favori yerlerinizi hareketli olarak yakalarken, incelemeleriniz yepyeni  bir hayat sürecek. Canlı bir açık hava pazarının hızlandırılmış bir videosunu çekebilir veya en sevdiğiniz tatlıyı yetenekli ellerde hazırlanırken gösterebilirsiniz. Video incelemeleri, en çok sevdiğiniz yerlere mini turlar vermek için kameranın önüne geçme şansı verir. Farklı video stillerini deneyerek size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Google Maps’te Video Yüklemenin Faydaları;

Video içerikler hemen hemen her platformda kullanıcılar tarafından hızla tüketilen bir içerik haline dönüştü. Kendi kişisel tecrübe ve deneyimlerime dayanarak en önemli faydasının bir dakikadan az bir süre içerisinde öne çıkan bir çok detayı anlatabilmek olduğunu söyleyebilirim. Normal görsellere kıyasla ses ve müzik ile desteklenebilmesi, hareketli ve akıcı görüntülerin kullacılara daha cazip gelmesi nedeniyle dikkat çekmesi, anlatacağınız hikayenin akılda kalıcılığını arttırıyor. Kendinizi işletmeniz hakkında bilgi almaya çalışan bir kullanıcı yerine koyun. Yalnızca bir fotoğrafa bakarak ziyaret etmeyi planladığınız bir yer hakkında ne kadar bilgi sahibi olabilirsiniz? Ziyaret etmeyi düşündüğünüz bir restoranın en popüler yemeğinin hazırlanışını izlemek iştahınızı açmaz ve siz de denemek için merak uyandırmaz mıydı? Veya tatil için araştırma yaparken bir kaç dakika içerisinde sunulan tüm imkanları anlayabileceğiniz bir içerik sunan otel tercihinizi değiştirmez miydi?

Online üzerinde araştırma yapan kullanıcılar, gerçek hayatta karşılacakları tüm detayları rezervasyon yaptırmadan önce bilmek istiyorlar! Ve Google Haritalar ‘a güveniyorlar!

Ios’ta bir video nasıl yüklenir?

  • Videonuzu kaydedin (videoların sadece ilk 30 saniyesini yükleyebilirsiniz.)
  • Google Haritalar’da yeri arayın ve seçin.
  • Aşağı kaydırın ve Fotoğraf veya video ekle’ye dokunun.
  • Kamera rulonuzdan videonuzu seçin.
  • Gönder dokunun ve hepsi bu kadar!

Her video yayınının Yerel Rehber puanlarınıza 7 puan katkısı olduğunu unutmayın!

Orjinal Kaynak: Local Guides Connect 

Sosyal medyada takip etmek isteyenler için;

www.facebook.com/onat360

www.instagram.com/onatozyurt

www.twitter.com/ismailonatoz

İsmail Onat Özyurt

Google Güvenilir Fotoğrafçı – Google Güvenilir Doğrulayıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir