Google Plus kapanıyor mu?

Merhaba,

Google tarafından yapılan resmi açıklamada; kullanım oranının düşük olması ve tüketicilerin beklentilerini karşılayan başarılı bir ürün sunma noktasında karşılaşılan zorluklar nedeniyle, Nisan 2019’da Google+’nın tüketicilere yönelik sürümünün kullanıma kapatılacağına dair almış oldukları kararı kullanıcılara duyurulmuştu.

2 Nisan’da Google+ hesabınız ve oluşturduğunuz tüm Google+ sayfaları kullanıma kapatılacak ve ilgili içerikler tüketici Google+ hesaplarından silinmeye başlayacak. Google+ Albüm Arşivinizdeki fotoğraflar ve videoların yanı sıra Google+ sayfalarınız da silinecek. Nisan ayından önce yapmak kaydıyla, içeriğinizi indirip kaydedebilirsiniz.

Google Plus’ın kapatılması ile birlikte en çok merak edilen konulardan birisi de; diğer Google ürünlerinin (ör. Gmail, Google Fotoğraflar, Google Drive) bu kapatmadan etkilenip etkilenmeyeceği oldu. İşletmeler açısından ise en çok Benim İşletmem sayfalarının kapanıp kapanmayacağı konusu bir soru işareti olarak kaldı.

Yine Google tarafından yapılan resmi açıklamalarda; kapatmanın sadece Google+ ürünü ile alakalı olduğu, diğer Google ürünleri ile ilgili herhangi bir kapatmanın olmadığı özellikle vurgulandı. Yani; mevcut Gmail hesaplarınızı ve Benim İşletmem sayfalarınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Google tarafından hazırlanan Google+’nın kullanımdan kaldırılması ile ilgili sık sorulan sorular yardım makalesini inceleyerek merak ettiğiniz farklı sorulara da yanıt bulabilirsiniz.

Sosyal medyada takip etmek isteyenler için;

www.facebook.com/onat360

www.instagram.com/onatozyurt

www.twitter.com/ismailonatoz

İsmail Onat Özyurt

Google Güvenilir Fotoğrafçı – Google Güvenilir Doğrulayıcı