Google İşletme ler İçin Menü/Hizmetler Özelliği

Google, Benim İşletmem programıyla; yerel işletmelerin bulunabilirliğinin artmasına ve işletme sahiplerinin, kullanıcılara işletme hakkında daha fazlasını anlatmasına olanak tanıyarak, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin kalbini kazanmıştı. Google İşletme ler için menü ve hizmetler özelliği ile Benim İşletmem’e her geçen gün işletmeler için faydalı olacak özellikler eklemeye de devam ediyor.

Bir cafe veya restoran sahibi olduğunuzu düşünelim. Yakınlarda yemek yiyebileceği bir yer arayan kullanıcılar, işletmenizi Google’da gördüğünde onlara menünüzü sunmak etkileyici olmaz mıydı? Kullanıcılar açısından bakarsak, daha önce ziyaret etmedikleri bir yer hakkında, ne yiyebileceklerini ve ne kadar ödeyeceklerini bilmeleri, onlara güven vermez miydi? Kesinlikle hem işletmeler hem de kullanıcılar için harika bir özellik!

 

Google işletme menü

 

Peki menünüzü veya sunduğunuz hizmetlerinizi Google bilgi kartınıza nasıl ekleyebilirsiniz?

Şu an için Benim İşletmem mobil uygulaması bu özelliği desteklemiyor, bilgisayarınızdan Benim İşletmem  sayfanıza giderek oturum açtıktan sonra, soldaki açılır menüden Bilgi sekmesine gelin. Açılan sayfada, eğer işletme kategoriniz uygunsa, Hizmetler Öğe ekleyin veya düzenleyin / Menü Öğe ekleyin veya düzenleyin seçeneğini görebilirsiniz.

 

 

Üzerine tıkladığınızda, bilgi giriş ekranını kullanarak menünüzü veya hizmetlerinizi fiyat ve açıklamaları ile eklemeye başlayabilirsiniz.

 

 

Unutmayın; Google Benim İşletmem’i aktif kullandığınızda, Google İşletme nizin yerel sıralamasını yükseltebilir, bulunurluğunuzu arttırabilir, işletmeniz hakkında çok daha fazlasını anlatabilirsiniz.

Sosyal medyada takip etmek isteyenler için;

www.facebook.com/onat360

www.instagram.com/onatozyurt

www.twitter.com/ismailonatoz

İsmail Onat Özyurt

Google Güvenilir Fotoğrafçı – Google Güvenilir Doğrulayıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir