Google Benim İşletmem Nedir?

Merhaba,

Neredeyse hepimiz, bir hizmete veya ürüne ihtiyaç duyduğumuzda akıllı telefonlarımıza sarılıp, kendimize en yakın ve bütçemize en uygun işletmeyi bulabilmek için internet üzerinde aramalar yapıyoruz. Ve en çok tercih ettiğimiz arama  motoru; şüphesiz Google. (Search Engine Market Share Turkey)

Şimdi bir durup işletmeler açısından bakarsak, müşteriler Google’da bir işletmeyi nasıl bulabilir?

İşletmenizin bir web sitesi varsa ve eğer şanslıysanız müşteriler doğru arama sözcüklerini girerse, web siteniz Google aramalarında üst sıralarda çıkabilir. Peki web siteniz ne kadar bulunabilir durumda? Müşterileriniz web sitenizi buldu ve ziyaret etti, işyerinize ulaşmak için doğru yol tarifi alabilecekleri bir seçenek sunabildiniz mi? Web siteniz mobil cihazlarla yeterince uyumlu mu?

Bu soruları çok daha çeşitlendirebiliriz; ama bu ve bunun gibi sorularla çok da kafamızı karıştırmayalım, çünkü çok soru bir o kadar da çok cevap ve çözüm gerektirecektir. Biz, kısa ve basit bir yoldan işletmemizi nasıl kolayca bulunur, ulaşılır ve sunduğu tüm fırsatları gözler önüne serebilir hale getirebiliriz buna odaklanalım.

İsmail Onat Özyurt

Google Benim İşletmem, işletmeler için ücretsiz olarak sunulan, kullanımı basit ve işletmelerin bulunabilirliğini arttıran çok etkili bir hizmet. Benim İşletmem kaydı doğru bir şekilde yapıldığında, Google Haritalar, Google Arama, Google Street-View ve diğer Google ürünlerinde tüm bilgileriniz potansiyel müşterilerinize sunuluyor.

Potansiyel müşterileriniz, fotoğraflarınızı ve videolarınızı inceleyerek işletmeniz hakkında fikir sahibi olabiliyor, telefon numaranızı sadece tek bir tıklamayla arayabiliyor, işletmenize ulaşabilecekleri en kısa yol tarifini anında alabiliyor, yaptığınız yayınları görerek fırsatlar hakkında hemen bilgi sahibi olabiliyor, deneyimleri hakkında yorum ve değerlendirmeler yapabiliyor, işletmenizin açık ve kapalı olduğu saatleri rahatlıkla görebiliyorlar. İşletme sahipleri de müşterilerinin kaç telefon araması yaptığı, kaç yol tarifi istediği gibi analizleri takip ederek kendilerine bir yol haritası çizme fırsatını buluyor, reklam kampanyalarını kendi belirledikleri bütçeler ile kendileri oluşturabiliyor, basit bir web sitesini bir kaç tıklamayla hemen yayınlayabiliyor, istedikleri bilgileri çok hızlı bir şekilde değiştirebiliyorlar.

Bu yazımda Google Benim İşletmem nedir, kısa ve öz olarak anlatmaya çalıştım. Bir sonraki yazımda Google Benim İşletmem kaydının yapılması konusunu detaylı olarak anlatacağım.

Sosyal medyada takip etmek isteyenler için;

www.facebook.com/onat360

www.instagram.com/onatozyurt

www.twitter.com/ismailonatoz

İsmail Onat Özyurt

Google Güvenilir Fotoğrafçı – Google Güvenilir Doğrulayıcı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir