Google Haritalar’a İşletmeler İle Mesajlaşma Özelliği Geldi!

Google, Benim İşletmem programıyla; yerel işletmelerin bulunabilirliğinin artmasına ve işletme sahiplerinin, kullanıcılara işletme hakkında daha fazlasını anlatmasına olanak tanıyarak, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin kalbini kazanmıştı. Benim İşletmem, eklenen yepyeni mesajlaşma özelliği ile hem arama yapan kullanıcıların hem de işletme sahiplerinin kısa sürede kalbini kazanacağa benziyor.

Google Arama sonuçlarında, işletme bilgi kartları yoluyla kullanıcılara, işletmeler ile iletişime geçebilecekleri telefon, web sitesi, işletmenin Google Haritalar’daki konumu gibi bir çok alternatif bilgiyi zaten sunuyordu. Yeni gelen mesajlaşma özelliği ile kullanıcılara, işletme bilgi kartındaki “Mesaj” veya “Bize hemen ulaşın” butonlarını kullanarak işletmeye ücretsiz mesaj gönderme imkanı da sunulmuş oldu.

İşletme hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar işletmeye mesaj gönderdiğinde; Benim İşletmem mobil uygulaması işletme yöneticisini bildirim  yoluyla uyararak uygulama üzerinden anında yanıt vermesine olanak tanırken, kullanıcılar da herhangi başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Google Haritalar mobil uygulamasında “Mesajlar” bölümünde, gelen yanıtları kontrol edebiliyorlar.

Kullanıcılar ve işletme sahiplerinin birbiri ile etkileşime hızlı bir şekilde geçebilmesi, potansiyel müşterilerin gerçek müşterilere dönüşmesinde  etkin rol oynuyor. Mesajlaşma özelliğinin kullanılabilmesi için, işletme sahibinin Benim İşletmem üzerinde doğrulanmış bir işletmesinin olması ve mobil uygulamanın cihazında yüklü olması gerekiyor. Benim İşletmem mobil uygulamasını App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirmek mümkün.

Unutmayın; Google Benim İşletmem’i aktif kullandığınızda, yerel sıralamanızı yükseltebilir, bulunurluğunuzu arttırabilir ve işletmeniz hakkında çok daha fazlasını anlatabilirsiniz.

Sosyal medyada takip etmek isteyenler için;

www.facebook.com/onat360

www.instagram.com/onatozyurt

www.twitter.com/ismailonatoz

İsmail Onat Özyurt

Google Güvenilir Fotoğrafçı – Google Güvenilir Doğrulayıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir